Балабақшадағы 5-6 жастағы балаларға арналған сабақтың қысқаша мазмұны: «Жәндіктер» (жоғары топ)

Мақсаттар:
БІЛІМ БЕРУ:
Балалардың жәндіктер туралы білімдерін кеңейту және бекіту, балалардың белсенді сөздік қорына «жәндіктер» жалпы ұғымын енгізу. Сөйлем құрауға жаттықтыруды жалғастыру әртүрлі дизайнөйткені - өйткені жалғаулығын қолдану. Композицияны үйренуді жалғастырыңыз қысқаша әңгімекартиналар сериясына негізделген. Тақырып бойынша балалардың сөздік қорын белсендіру және байыту. Жұмбақтарды шешуді үйретуді жалғастырып, жауабыңызды дәлелдеңіз.

БІЛІМ БЕРУ:
Жер шарындағы кішкентай көршілерімізге мейірімді көзқарасты тәрбиелеу.
ДАМЫТУ:
Көру және есту есте сақтау қабілетін дамыту.
Біріктірілген сөйлеуді дамыту.
Бейнелі сөйлеуді дамыту.
Балалардың сөздік және логикалық ойлауын, себеп-салдар байланысын орнату, дәлелдеу, қорытынды жасау, төртіншіден алып тастау қабілеттерін дамыту. қосымша элементжауапыңызды негіздеумен.
Жалпы моториканы және координацияны дамыту.
Жабдық:жәндіктердің тақырыптық суреттері (көбелек, ара, шегіртке, құмырсқа, құрт, ледибуг, инелік). Гүл, дидактикалық ойын«Төртінші тақ», D / және «Бірінші не, содан кейін не» (құрттың көбелекке айналуын көрсететін сюжетті суреттер). Жасыл матамен жабылған үстелде гүлдер, хат, жәндік ойыншықтар - ара, ледика, инелік, құмырсқа, қоңыз, шыбын, жәндіктердің қалпақтары.

Сабақтың барысы:

1. «Айқас қадамдар» кинезиологиялық жаттығуы
Тәрбиеші:
- Бүгін біз орман алқабының кішкентай тұрғындары - жәндіктерге барамыз. Саяхатқа дайындалайық:
«Біз аяқтарымызды жоғары көтеріп, орман алқабына шықтық,
Бұталар мен дөңес арқылы, бұтақтар мен діңгектер арқылы.
Сүрінбей, құламай епті жүрген кім?»
2. Ұйымдастыру кезеңі.
Балалар жасыл дастарханмен жабылған үстелге келеді, оның үстінде тек гүлдер мен хат бар. Мұғалім балалардың назарын алаңқайда ешкімнің жоқтығына аударады. Ол жерде хат бар (дабыл музыкасын қосыңыз), одан балалар зұлым өрмекші жәндіктерді сиқырлағанын біледі және егер біз өрмекшінің барлық тапсырмаларын орындасақ, оларды құтқаруға болады.
Тәрбиеші:
- Қараңызшы, ашық жерде ешкім жоқ, мен бірде-бір жәндік көрмеймін. Онда жай ғана хат жатыр, маған қызық, ол кімдікі? Ол хатты оқиды: «Құрметті балалар, біз қиыншылыққа тап болдық, көбелек жазады, зұлым өрмекші бізді сиқырлады, көмектесіңізші!»
Балалардың назарын орман алқабынан шығатын дабыл дыбыстарына аудару.
- Балалар, сендер жәндіктерді зақымдай аласыңдар ма? Неліктен? (балалардың жауаптары)
3.Тақырыпқа кіріспе.
Тәрбиеші:
- Балалар, алты аяқты сәбилерге бірдеңе болды, сендер көмектесуге дайынсыңдар ма? Мұғалім мәтінді оқиды:
Бір кездері жәндіктердің үстінен
Зұлым өрмекші ұшып кетті
Түрлі-түсті шалғында
Ол бәрін сиқырлады.
Осылайша көбелектер ұшады
Құмырсқа жұмыс істеп тұрды.
Аралар ызылдасын,
Маған тез көмектес.
Білімді өзіңмен бірге алып,
Және мейірімділік танытыңыз
Ал мынау алты аяқты
Балаларға көмектес!
Тәрбиеші:
-Ал алты аяқты сәбилерімізге көмектесу үшін сіз бен біз де жәндікке айналамыз. Менде бар сиқырлы гүл, бұл бізге көмектеседі. Педагог сиқырлы гүлді алып, балалармен бірге мына сөздерді айтады:
- Көздеріңді жұмып, артымнан қайталаңыздар:
- Бізге көмектесші, кішкентай гүл, бізді жәндіктерге айналдыр! (қалпақ кию)
Енді сен екеуміз жәндікке айналдық, орман алқабына барамыз. Кәне, жәндіктер, отырыңдар. Міне, өрмекшінің бірінші тапсырмасы (конвертте): «Сіз жұмбақтарды шешіп, жауаптарын табуыңыз керек».
4. Жұмбақтар. Тақырып бойынша әңгімелесу.
Педагог жұмбақтарды оқиды, балалар болжайды, аты аталған жәндіктің қалпағы бар бала тұрып, оның суретін тауып, тақтаға іледі.
Оның төрт қанаты бар
Денесі жіңішке, жебе тәрізді.
Және үлкендері үлкен көздер,
Олар оны... (инелік) деп атайды.
Тәрбиеші:
- Оның инелік екенін қалай таптың, жауабын табуға қандай сөздер көмектесті?
Хош иісті гүлдердің шырынын ішеді,
Бізге балауыз бен бал береді.
Ол бәріне жақсы
Ал оның аты... (ара).
Тәрбиеші:
- Оның ара екенін анықтауға қандай сөздер көмектесті?
Ол нағыз еңбекші

Өте, өте еңбекқор.
Тығыз ормандағы қарағайдың астында
Ол инелерден үй салады. (құмырсқа).
Тәрбиеші:
- Оның құмырсқа екенін анықтауға қандай сөздер көмектесті?
Ол жарқын, әдемі,
Әдемі, қанатты жеңіл.
Ол гүлге ұқсайды
Және гүл шырынын ішкенді ұнатады. (көбелек).
Тәрбиеші:
- Көбелек деп қандай сөздер айтты?
Ол барлық қателіктерден қымбат,
Артқы жағы қызыл.
Оның үстіне шеңберлер бар
Кішкентай қара нүктелер. (Ladybug).
-Ал мына жұмбақта оның ханым екенін қандай сөздермен білдірді?

Мен анық білемін, оны бәрі біледі,
Жасыл шөптер арасында
Жәндіктердің бірі бар -
Аяқтар бастың үстінде!
(Шегіртке)
- Мұрын ұзын,
Дауыстық қоңырау
Мысықтан әлдеқайда кішкентай
Және одан да жаманы - бүргелер. (Маса)
- Күні бойы ұшады
Барлығы жалықтырады
Түн келеді
Сонда ол тоқтайды. (Ұшу)

Тәрбиеші:
- Суретте бейнеленгендерді бір сөзбен қалай атауға болады?
-Барлық жәндіктердің негізгі қасиеті қандай? (Барлық жәндіктердің 6 аяғы бар.)
- Өрмекші жәндік пе?
- Жыртқыш жәндіктерді ата (инелік, шегіртке, ледибука)
- Неліктен оларды жыртқыштар деп атайды? (Себебі олар басқа жәндіктерді аулайды.)
- Пайдалы жәндіктерді ата. (көбелек, ара, құмырсқа.)
- Аралар, көбелектер, құмырсқалар қандай пайда әкеледі? (Ара гүлдерді тозаңдандырады, бізге бал мен балауыз береді. Құмырсқалар көптеген өсімдіктердің тұқымын бүкіл орманда тасымалдайды. Көбелектер гүлдерді тозаңдандырады).
- Атаңыз зиянды жәндіктер. (Шыбын микробтарды тасымалдайды, құрт өсімдік жапырақтарын жейді, маса инфекцияны тасымалдайды.)
- Жарайсыңдар, олар жұмбақтардың барлығын тапты, ал біз инелік пен араны құтқарып алдық (айдаға инелік пен араны қойдық), бірақ басқа жәндіктер де біздің көмегімізді күтіп отыр, әрі қарай жүрейік.
5. «Қырықаяқ» дене жаттығулары
1. Қырықаяқ жүрді
(балалар ырғақты қадаммен жүреді, сәл серпілу)
Құрғақ жолда.

2. Кенет жаңбыр жауа бастады: Тамшы-тамшы-тамшы!
(балалар тоқтап, еңкейеді.)
– Әй, қырық табан су болады!

3. Маған мұрынның ағуы қажет емес
(балалар шалшық арқылы жүргендей тізелерін жоғары көтеріп жүреді),
Мен шалшықтарды айналып өтемін!

4. Мен үйге кір кіргізбеймін.
(балалар тоқтап, бір аяқты шайқайды)
Мен әр табанымды шайқаймын!
(екінші аяқты шайқайды).

5. Содан кейін мен батып кетем
(балалар аяқтарын басады)
- О, табаннан қандай күн күркіреді!
Тәрбиеші:
-Жүрейік, біздің көмегімізді күтіп тұрған басқа жәндіктер бар.
- Қараңдаршы, балалар, тапсырмалар салынған тағы бір конверт.
Балалар тоқтап, үстелдерге отырады. Тапсырманы өз бетінше орындау керек (жеке жұмыс)
6. «4 қосымша» ойыны. «Себебі» жалғауы бар сөйлемдер құру.
Тәрбиеші:
- Суреттерге мұқият қарап, қай сурет тақ екенін айт және неліктен олай ойлайсың?
Қосымша өрмекші, өйткені ол жәндік емес.
Қосымша құмырсқа бар, өйткені ол ұшпайды, ал басқа жәндіктер ұшады.
Қосымша көбелек бар, өйткені ол ұшады, бірақ басқа жәндіктер ұшпайды.
Қосымша көбелек, өйткені басқа жәндіктер жыртқыш.
Тәрбиеші:
-Осы тапсырманы орындап, сен екеуміз құмырсқаны да құтқарып қалдық (құмырсқаны алаңқайға салып).
Саяхатымызды жалғастырайық.
«Шалғын үстіндегі жәндіктер» логорифмдік жаттығу. Балалар түрлі қимылдарды орындай отырып, өлең оқиды.
Жу-жу-жу - аралар ызылдайды,
Мен алыстан ұшып келемін. (Балалар қолдарын ырғақпен бұлғайды)
Z-z-z – маса сықырлайды,
Ол тістеуге асығады. (Сұқ саусағыңызды созыңыз және қолдарыңызды алға қарай ырғақты лақтырыңыз).
Паровоз сияқты,
Тозаң әкеліп, үрлейді. (Олар аяқтарын ырғақты түрде ұрады)
Қоңыз ызылдайды: ызылдайды, ызылдайды.
Мен кез келген адамды оятамын (олар қолдарын ырғақты түрде шапалақтайды).
-Саяхатымызды жалғастырайық.
Біз көгалдарға барып, конверт таптық. – Қандай ерекше конверт, басқалардан бөлек. (мұғалім конверттен сызбаларды шығарады)
- Мына сызбаларға қарап, әңгіме құрастырайық.
7. Балалардың тізбектелген әңгімелері:
Гүлге көбелек жұмыртқалады.
Содан кейін құрттары пайда болды.
Шынжыр табандар жапырақтарды жеп, тез өсті.
Содан кейін құрттары қуыршаққа айналды.
Қуыршақтардан көбелектер пайда болды. Олардың қанаттары дымқыл. Көбелектер қанатын күнге кептіреді. Қанаттар құрғаған бойда көбелектер ұша бастайды.
Саусақ гимнастикасы:
Гүл ұйықтап жатыр еді, кенет оянып кетті
Мен енді ұйықтағым келмеді.
Ол қозғалды, ол бастады,
Ол жоғары көтеріліп, ұшып кетті.
- Біз көбелектің сиқырын жоюға көмектестік (көбелекті ашық жерге қою)

8. Тыныс алу жаттығуы«Гүлге көбелек қою» (үстел басында).
Тәрбиеші:
- Артқылары қиын, абай болу керек, мұрныңызбен ауаны терең жұтып, көбелектің гүлге бітетіндей тыныш самалын жасаңыз. Келесі жәндіктің құтқарылуы осыған байланысты.
(шаңыраққа шегіртке мен қоңыз салу).
Тәрбиеші: Біздің саяхатымыз аяқталды, бәрің де жәндіктерге көмектескен қандай жақсы адамсыңдар. Жәндіктер барлығыңызға рахмет.
Қараңдаршы, тазалық қандай әдемі болды. Құмырсқалар мен қоңыздар жер басып, шегірткелер шөпке секіріп, көбелектер мен инеліктер ұшсын, біз өмір сүретін әлем әрқашан көгілдір жасыл болып қала берсін! Балабақшаға қайтатын уақытымыз болды. Бірақ алдымен біз қайтадан балаға айналуымыз керек.
-Ал балаларға айналу үшін біз жәндіктерді дыбыс арқылы тауып, көрсетуіміз керек. (Жәндіктердің балалары ұшады, секіреді, дірілдейді, өзіне тән дыбыстарды шығарады).
Мұғалім сиқырлы гүлді алып, мына сөздерді айтады: Көзіңді жұмып, менің артымнан қайталаңыз:
- Сен гүлсің, көмектес, бізді балаға айналдыр!
- Сізге жәндіктер болған ұнады ма? (балалардың жауаптары)
-Ал егер сізде қайтадан жәндікке айналу мүмкіндігі болса, кімге айналғыңыз келеді және неге?
Біз ормандағы ашық жерде демалдық, балабақшаға қайтатын уақыт болды, бірақ қайтып оралмас бұрын, пері жәндік болу жақсы немесе жаман екенін білгісі келеді.
-Жәндіктер жойылып кетсе, шалғын, орман, табиғатымыз не болмақ?
Балалар жәндіктер жойылса, өсімдіктер жойылады, жануарлар мен құстар өледі: кейбіреулер басқаларысыз өмір сүре алмайды деген қорытындыға келеді. Жәндіктер табиғаттың бір бөлігі, табиғатты қорғау, сүю және қорғау керек.
-Бүгін бәрің тамаша болдыңдар!
12. Релаксация. «Көбелектің ұшуы»
- Балалар, біз бүгін көп саяхаттадық, шаршадық. Бір демалып алайық.
Кілемшеге отырыңыз, көзіңізді жұмып, жәндіктер болғаныңызды еске түсіріңіз.
Көктемнің әдемі күнін елестетіңіз. Сіз жасыл шалғында отырсыз. Айналаның бәрі тыныш және тыныш. Сіз өзіңізді жылы және жайлы сезінесіз, жеңіл және тыныш тыныс аласыз. Сіз үлкен және әдемі қанаттары бар жеңіл көбелектер екеніңізді елестетіңіз. Қолдарың жеңіл, жеңіл – көбелек қанатындай. Ал сенің денең де жеңіл, жеңіл болып, қанат қағып, ұшты. Әрбір ингаляция және дем шығару кезінде сіз ауада жоғары және жоғары қалқыңыз. Сіз өзіңізді жақсы және бақытты сезінесіз. Бірақ енді үйге қайтатын кез келді. Созыңыз және үшке санап, көзіңізді ашыңыз. Бір-біріңізге күліңіз.

Мақсат:шығармашылық қабілеттерін дамыту қол еңбегі.

Негізгі білім беру саласы: көркем шығармашылық.

Негізгі білім беру саласының міндеттері:

— қағазбен, трафаретпен жұмыс істеу, қайшыны дұрыс қолдана білу дағдыларын жетілдіру;

- ұқсас және түзетіңіз ерекше белгілеріжәндіктер;

- арқылы ажырата білуге ​​үйрету сыртқы түрі;

- дамыту шығармашылық қиял, шығармашылық талғам;

- ұқыптылыққа, өз бетінше әрекет ете білуге ​​тәрбиелеу.

Біріктірілген аймақтар:

— коммуникация;

- өнімді;

Біріктірілген аймақтарға арналған тапсырмалар:

- балалардың жәндіктер туралы түсініктерін кеңейту;

- қағаздан үш өлшемді фигуралар жасау;

- жүйелі сөйлеу мен ойлауды дамыту.

Балалар іс-әрекетінің түрлері:

- ынтымақтастық;

- коммуникативті.

Құрал-жабдықтар мен материалдар: жәндіктердің қағаз үлгілері; жәндіктердің иллюстрациялары; шаблондар; қайшы; түсті қағаз; қылшықтар; қою; клеенкалар; майлықтар.

Алдын ала жұмыс:

Корней Чуковскийдің «Цокотуха шыбыны» шығармасын оқу, жәндіктер туралы әңгімелесу, иллюстрацияларды қарау және оқу әдеби мәтіндерВиталий Бианки «Құмырсқаның шытырман оқиғасы» И.А. Крылов «Инелік пен құмырсқа»; d/i «Сипаттамасы бойынша анықта»; D/i «Жәндіктер», «Төртінші тақ», «Айырмашылықтарды тап».

Сабақтың барысы:

1.​ Мұғалім өлеңді оқиды: Көңілді доп (Г. Галина)

Шалғында көңілді доп бар.

Көктемде ашылды:
Комар керней тартты,
Жүнді бамбл би биледі.

Көк шыбынмен.
Ал жел соқты,
Жапырақтармен ойнау.
Ал гүл ырғағымен тербелді,
Сіздің жасыл сабағыңыз
Жіңішке еңкейту.
Инелік оңай жүгірді.

Ақылды көбелекпен.
Ал ұлу келді,
Және ыңғайлы жатыңыз
Жапырақтың астына салқындатыңыз.
Майбуг те ұшып келді,
Майлы қатемен,
Және бәрін итеріп,
Ол көңілді шеңберге кірді

Керемет акимбо.
Құмырсқалар бір топ болып келді
Мұрты дірілдейді
Ал олар билеуге кетті!..
Тек Өрмекші ғана алыста отырды,
Бұтақтардың артына жасырыну.
Ол ашуланып, күңкілдеді:
«Не деген қоныс тойы, бұл қандай бал?»
Зұлым өрмекші түсінбеді
Бақыт пен қызық...

— Айтыңызшы, қазір жылдың қай мезгілі?

Балалар:Көктем!

Тәрбиеші:-Көктем келді деп қандай белгілермен шештің?

Балалар:Шалғында көңілді доп бар. Көктемде ашылды

Тәрбиеші:Өлеңде қандай жәндіктер туралы айтылған?

Балалар:құмырсқа, өрмекші, паук, инелік, масалар, аралар.

Ұшу:

О, қандай тамаша күн

Мен төсектен тұруға жалқау емеспін,

Мен үйге қонақ шақырамын

Мен оларды дәмдірек емдеймін.

Қараңызшы, бірдеңе жатыр

Және ол күнде өте жарқырайды.

Мен жақынырақ келіп, жақынырақ қараймын

Бұл тиын!

О, қандай керемет.

Шайға самауыр керек, соны сатып аламын.

- Келіңіздер, қонақтар

Мен саған шай беремін

Бүгін Fly-Tsokotuha - туған күні.

Тәрбиеші:-Мұха неге қонақ шақырады?

Балалар:Өйткені шыбынның туған күні.

Тәрбиеші:– Ал оған ешкім келмесе, оның жағдайы не болады?

Балалар:Ол ренжіді, ренжіді.

Тәрбиеші:- Туған күн кешіне кім келе алады?

Балалар:Әртүрлі қонақтар - қателер, өрмекшілер, масалар, құмырсқалар, инеліктер.

Тәрбиеші:-Неге олай шештің?

Балалар:Өйткені олар оның достары.

Тәрбиеші:- Суреттерге қарап, қандай жәндіктердің шыбынға ұқсайтынын айту. Барлық жәндіктерге ортақ не бар? Олар қалай ерекшеленеді?

Балалар:Қателер, көбелектер, аралар, өрмекшілер. Қанаттар, аяқтар, денелер.

Тәрбиеші:-Мұқаға қалай көмектесеміз?

Балалар:оған қонақ жасаңыз

Тәрбиеші:-Дұрыс, қағаздан жәндіктер жасап, қонаққа ұшыңдар.

«Мен сізге осы жәндіктердің бірін жасауды ұсынамын». (үлгілерді қараңыз)

(Балалар қандай бөлшектерден жасауға болатынын, трафарет арқылы қанат жасауға болатынын түсіндіреді)

Физминутка – Шегірткелер

Иықтарыңызды көтеріңіз.

Секіріңдер, шегірткелер!

Секіру-секіру, секіру-секіру.

Отырыңыз да, шөп жеңіз,

Тыныштықты тыңдайық.

Тыныш, тыныш, биік,

Саусақтарыңызға оңай секіріңіз.

Балалар трафареттерді қарап, жұмыс кезеңдерін талқылап, өз бетінше әрекетке кіріседі.

Жұмыстың нәтижесі.

-Қандай жәндіктерді кім жасады? Жасағыңыз келген нәрсеге қол жеткіздіңіз бе?

Ұшу:

Құрметті қонақтар, ұялмаңыз,

Өзіңізді ыңғайлы етіңіз және өзіңізге көмектесіңіз.

Тезірек шеңберге кіріңіз

Қолдарыңызды қаттырақ ұстаңыз.

P/i "Трансформация"

Балалар саны шектелмейді.

Жетекші(ересек): - Енді мен заклинание жасағым келеді: «Бір, екі - енді мен перімін. Үш, төрт – бәріңді жәндікке айналдырамын». Балалар - жәндіктер ұшады, секіреді, ұшады, жәндіктерге тән дыбыстарды шығарады: москит («z-z-z»), қоңыз («z-z-z»), шыбын («z-z-z»), бал ара («z-z-z»).

Жоғары топтағы кіріктірілген (қоршаған ортамен, экологиямен таныстыру, сөйлеуді дамыту, дизайн) сабақтарының қысқаша мазмұны.

Тақырыбы: «Жәндіктер елінде».

Сабақтың мақсаты:

Балалардың жәндіктер туралы білімдерін кеңейту (әртүрлілік, ерекше белгілері, қоректенуі, қозғалысы, пайдасы адам күтетін табиғи аралар мен аралардың өмір сүру ерекшеліктерімен таныстыру; балаларды мақсатты түрде қосылуға үйрету жаңа материалбар білімге.

Фразалық сөйлеуді дамыту фонематикалық хабардарлық; балаларды сұрақтарға дәлелді жауап беруге үйретуді жалғастыру.

Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту, балалардың танымдық қабілеттерін белсендіру.

Қағазды безендіру дағдылары мен дағдыларын бекіту.

Тірі табиғатқа деген қызығушылығын ояту.

Сөздік жұмысы: ара ұясы, балшырын, тозаңдану, бал ұясы, омарта, омарташы, темекі шегетін.

Билингвалдық компонент: ара - ара, көбелек - көбелек, саратан қоныз - чефер, гүлдер - гүлдер.

Жабдық: гүлді шалғын (қағаздан жасалған гүлдер), жәндіктердің суреттері, ара ұялары, бал ұялары, бал, омарташыға арналған киім, балаларға арналған «жәндіктер» костюмдері, аралардың, масаның, қоңыздың дыбыстары жазылған диск, дайындамалар «ара» жасау үшін, қағаз дизайнына арналған материал.

Алдын ала жұмыс. Жәндіктер туралы тақпақтар оқу.

Сабақтың барысы:

Тәрбиеші. Балалар, байқадыңдар ма, біздің топтық бөлме қандай да бір ерекшелікке айналды: қабырғаларда, үстелдерде жәндіктердің суреттерін көресіз, ол безендірілген және әдемі гүлдер. Бөлме гүлді шалғынға айналды, ал сіз «жәндіктерге» айналдыңыз. Балалар, біз жәндіктер еліне келдік.

Серуендеп алайық

Сәлем дейік, әр гүлге.

Мен гүлдерді еңкейтуім керек

Жырту немесе кесу үшін емес.

Және олардың мейірімді жүздерін көру үшін

Және оларға мейірімді жүзді көрсет.

Еңкейіп, гүлдерге күлейік. Жәндіктер елінде қожайын бар. Оның кім екенін тап?

Жұмбақ.

Таңертеңнен бері ызылдап жүрмін

Мен гүлдерді оятамын

Ал мен бал алып жүрмін.

Дұрыс, балалар, бұл ара. Оны табуға тырысыңыз. Ол қайда болуы мүмкін деп ойлайсыз? Балалардың жауаптары (гүлдерге, өсімдіктерге, шалғынды шөп). Топ бөлмесіне ара ұшады және оның әні естіледі (ж-ж-ж-ж).

Ара Майя.(рөлді мұғалім ойнайды) Сәлеметсіңдер ме, балалар. Менің атым Майя ара. Мен сендерді біз бірге саяхаттайтын жәндіктер еліне шақырғым келеді. Менімен бірге ұш...

«Сен жәндіктер туралы не білесің?» тақырыбына әңгіме.

Ара Майя(балаларға үндеу). Мен сенен сұрағым келеді келесі сұрақтар:

Қандай жәндіктерді білесіңдер? Балалар оларды атайды, мен оларды гүлдің айналасына орналастырамын (қазақша атайды).

Барлық жәндіктер қалай ұқсас? Балалардың жауаптары: басы, кеудесі, іші, басында көздері бар (кейбіреулерде олар бастың көп бөлігін алады), антенналар, қанаттар, олардың арқасында ұшады. Жәндіктердің алты аяғы бар (қазақша санау). Балалардың жауаптарын толықтырамын.

D/i «Жәндіктерді сүйіспеншілікпен атаңыз».Москит - москит - инелік, көбелек - ара, кішкентай ара.

D/i «Кім қайда тұрады?»

Ара (ұяда), қоңыздар (ағаштардың қабығында), көбелектер (гүлдерде), шегірткелер (шөпте).

Ара Майя.Мен табиғи арамын, балалар. Таңертеңнен кешке дейін жұмыс істеймін, өзім шырын алып, қысқа дайындаламын. Сізге үйімді көрсеткенімді қалайсыз ба? Менімен бірге ұш... Қараңдаршы қызықты ағаш. Сандықта үлкен ойық бар. Бұл кімнің үйі деп ойлайсың? (белоктар). Ал менің үйімнің қасында мына шағын ойпаң бар.

П./і «Аю мен аралар».

Ара Майя. Балалар, сендер қай жабайы жануардың балды шынымен жақсы көретінін білесіңдер ме? Дұрыс, аю. Ешкім орман аралары үшін үйшіктер жасамайды, сондықтан олар ағаш қуыстарында орналасады. Мұнда бізде шұңқыр болады. Аю ойпаңнан, жабайыдан бал алмақшы орман араларыолар оны ішке кіргізбейді, қуып жібереді, «у-у-в-в-у» деп шуылдады (балалар қайталайды). «Бір, екі, үш, сен аю боласың» деген санау тақпағы бар аюды таңдайық. (Мен аю қалпағымды кидім). Аю шетке жылжиды.

Майя ара: Аралар гүлден шырын, тозаң жинауға ұшты (Балалар - аралар жүгіріп, қолдарын бұлғап, иіліп отыр) Міне, аю келеді, (Аю баласы қонжықпен шығып, ойпаңға басады) Ол. аралар үйге барады. (Балалар шұңқырларына жүгіреді) Балалардың сөздері: «В-В-В-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W-W»

Балалар, тыңдаңдар, біздің алаңқайға біреу ұшып келеді. Қоңыз қанаттарын жайып ұшады (кокафердің «әні» естіледі).

Май қоңызы.(рөлді бала ойнайды) Мен айналадағы барлық бақшаларды білемін. Мен көгалдарды айналдырамын, Ал менің атым Жу-жу, Мені жу-жу дейді.

Ара Майя. Мамыр қоңыздары үлкен. Олар ағаштарда тұрады. Мамыр қоңыздары қауіпті зиянкестер, олар ағаш жапырақтарымен қоректенеді. Олардың топырақта өмір сүретін және өсімдік тамырларымен қоректенетін дернәсілдері ерекше зиян келтіреді. У Мамыр қоңыздарыТабиғатта жаулар бар: жарғанаттарал үкілер оларды ұстайды, ал қарғалар, жұлдызқұрттар мен қарғалар топырақтағы дернәсілдерді жояды. Түлкілер, аюлар, кірпілер зиянкестермен күресуде ормандарға көмектеседі - олардың барлығы майлы дернәсілдер мен қоңыздарды жеуге қарсы емес.

Балалар, жұмбақты тап. «Сіз оны өзіңіз көре алмайсыз, бірақ әнді тыңдай аласыз». Маса ұшып жатыр («масалар әні» естіледі: z-z-z-z-z-z-z)

Комарик(рөлді бала ойнайды) Мен шыбын-шіркеймін, мен ептілікпен құтқардым Цокотуха мен саған мерекеге ұшып келдім, бірақ мен сені тістемеймін.

Ара Майя. Масаның денесі жіңішке, аяғы әлсіз, екі қарны бар. Масаның басында жәбірленушінің денесін тесіп, қан соратын, сондай-ақ жұп кішкентай антенна бар. Масаның антенналарда орналасқан құлақтары бар. Масалар зиянды жәндіктер болып табылады, өйткені олар таралады қауіпті аурулар. Бақалар мен бақалар қанқұмар жәндіктерді жеңуге көмектеседі, инеліктер мен құстар масалармен қоректенеді.

Балалар, шалғынға мұқият қараңдар. Адамдар қандай жәндіктерді «қалқыған гүл» деп атайды? (көбелек). әлемде орасан зор сомакөбелектер. Олар жарқын, әдемі және табиғаттың сәні. Көбелектер бар әртүрлі өлшемдер. Мен сендерді ең кішкентай көбелекпен таныстырғым келеді. Оның есімі Леля. Ол мұнда гүлдермен қоршалған шалғында тұрады. Оны іздейік.

Көбелек(рөлді бала ойнайды)

Ерлер адемикобелекпин

Айтамын, ұшамын

S_zderdi kopten kormedіm

Баршанызды жақсы көремін.

Майя арасы. Гүлден гүлге ұшатын көбелектер шырын жинап, өсімдіктерді тозаңдандырады. Лиоля өте кішкентай, бірақ ол жұмыс істегенді жақсы көреді. Кішкентай көбелектер көбелектер деп аталады. Көбелектердің жаулары бар - құстар мен өрмекшілер шалғынға ұшады.

Ледибуг(рөлді бала ойнайды) Мен епті ұша аламын Қанаттары нүктелі. Қара шеңберлердегідей.

Пая ара. Қараңдаршы, бұл жәндік қаншалықты әдемі, ледибугтың денесі сопақ, ашық қызыл түсті, қара нүктелермен безендірілген. Ледибуг тіпті алыс қашықтыққа да жорғалайды және ұшады. Оның кішкентай қанаттары бар, ал олардың астында қатты қоңыр мөлдір қанаттар бар. Ладибугтың түсі ескерту болып табылады. Құстар мұндай түсті жәндіктердің жеуге болмайтынын біледі. Ледибугтарды тәртіпті деп атайды. Олар бақшаларды тли мен кішкентай зиянды жәндіктерден сақтайды.

Балалар «Ледиба» әнін айтады.

Балалар, ең еңбекқор жәндік қандай деп ойлайсыңдар? (ара). Ара таңнан кешке дейін жұмыс істейді. Сіз жұмыс істегенді ұнатасыз ба? Енді әрқайсысың бір-бір ара жасайық.

Қағаз конструкциясы «Ара».

Балалар картоннан кесілген «араның» қарнына маркермен жолақтар салады, ал қанаттарына желім салады (мен балаларға жіппен ара дайындамасын таратамын).

Тыныс алу жаттығуы «Араны шырын алу үшін ұшуға жібер».Балалар араны жіптен ұстап, үрлейді. Балалардың үрлеген күшін түзету үшін сөздерді қолданамын.

Ара ұядан ұялып ұшып кетті де, ара көп балды жинап алып, үйге тез ұшып кетті, кішкентай ара!

Ал енді, балалар, араларыңды ұстап, артымнан ұшып кетіңдер. Мен сізге бір нәрсені көрсеткім келеді қызықты жершалғында. «Жәндіктер» омартаға ұшып барып, омарташымен танысады.

«Еңбекшіл ара» қыздыру.

Ара күні бойы жұмыс істейді (қолыңызбен алдыңызда шеңбер сызыңыз)

Және ол жұмыс істеуге жалқау емес (бас тарту белгісі ретінде сұқ саусағын шайқайды).

Гүлден гүлге ұшады (қолдың ырғақты толқындары)

Тозаңды қарынға жабыстырады (іштегі алақанның айналмалы қозғалысы)

Бұршақ шырын сорады (қолыңызды алға созыңыз, содан кейін төмен, еңкейіңіз)

Ол бір күнде көп жинайды (барлық саусақтарыңызды алдыңызда ашыңыз)

Ол балшырындарды ұяға апарады (ұшуды бейнелейді)

Ол оқ сияқты қайтып келеді (сұқ саусағыңызды алға созып, қолыңызды қатты лақтырыңыз).

Бал бал ұяларында тығыздалған (аяқтарды қағу)

Қиын кездер келеді. (дірілдеу)

Аралар жейтін нәрсе болады (қасықты жылжытуға еліктеу)

Біз шынымен көп тырысуымыз керек. (бал ұясына бал салуға еліктеу)

Ара және оның жұмысы туралы омарташының әңгімесі.

Балалар, енді біз омартаның тұрғындары туралы айтамыз. Омарта деген не? Ертеде омартаны «ара үйі» деп атаған. Омартаның мекені аралар үйлеріесекжем. Ал мен омартадағы араларды бағып жүрген адаммын, олар мені омарташы дейді. Осы «омарта» және «омарташы» сөздерін қайталаңыз және оларды есте сақтаңыз. Менің омартадағы ұямды қарашы әртүрлі түстер. Қайсысы? Әр ара өз үйін біледі. Бүгін мен сендерге аралар туралы айтып беремін. Сіз бұл ара деп ойлайсыз ба? пайдалы жәндік? (иә) Олар ауыр тисе де, олардың жұмысына көңіліміз толады. Аралар өмір сүреді үлкен отбасы. Олар гүлдерден тозаңдарды аяқтарында орналасқан арнайы қапшықтарға жинайды. Ол омартаға ұшып барып, су ішіп, демалуға отырды, содан кейін шеңбер арқылы ұяға ұшып кетті. Ұяның ішінде жақтаулар бар. (көрсету). Мұнда көптеген жасушалар бар. Аралар ұяшықтарды балмен толтырады. Бұл жақтаудың жартысы балмен толтырылған. Мен сізге бұл затты көрсеткім келеді, ол темекі шегетін деп аталады. Мен түтінге құрғақ бұтақтарды салып, оны отқа жағып, ұяны фумигациялаймын. Түтін араларды қорқытып, олар жорғалап шығады. Содан кейін ғана ұялардан бал толы жақтауларды алып, арнайы қаңылтыр аппаратқа апарамын. Машина жақтауды айналдырады, сұйық балды ұстау мүмкін емес, бал ұясынан резервуардың қабырғаларына шашырайды, содан кейін ағаш ваннаға ағады. Айналадағы ауа бал иісіне толы. Балалар, сендерге бал ұнайды ма? Дұрыс, өйткені бұл өте пайдалы. Енді мен сені балмен сыйлаймын. (Балалар омарташыға алғыс айтып, онымен қоштасады).

Ара Майя (балаларға үндеу) Біздің саяхатымыз аяқталды. Ол саған ұнады ма? Сізге әсіресе не ұнады? (балалардың жауаптары) Жарайсыңдар балалар, сендер жәндіктер туралы айттыңдар, ойнадыңдар, істедіңдер физикалық жаттығулар, тақпақтар айтты, ән шырқады. Мен саған қызық болдым. Ал енді әпке-сіңлілеріңізбен бірге гүлге толы әдемі шалғындарға ұшып, адам денсаулығына пайдалы, дәмді бал жинауға уақыт келді. Сол жерде балабақшагүлдер де көп. Ал олардың арасында бал жинап жүрген араларды көруге болады. Гүл терме, араларды мазалама, құтқар таңғажайып сұлулықтабиғат! Қош бол балалар, тағы кездескенше!

Интеграция білім беру аймақтары: «Қарым-қатынас», «Таным», « Көркем шығармашылық», «Әлеуметтену», «Дене шынықтыру», «Қауіпсіздік».
Тапсырмалар:
«Таным» білім беру саласы
1. Балалардың жәндіктердің алуан түрлілігі туралы түсініктерін жинақтау
2. Балалардың жәндіктердің пайдасы туралы білімдерін нақтылау
3. Жәндіктер тобының жиі кездесетін өкілдерін ажыратып, атауға жаттықтыру айқын белгілер(өлшемі, түсі, дене бөліктері)
«Коммуникация» білім беру саласы
1. Біріктірілген сөйлеуді қалыптастыру, сөйлеуде грамматикалық формаларды дұрыс қолдану
2. Жұмбақ шешу барысында сөйлеудің эмоционалдылығын, зерделілігін дамыту.
«Әлеуметтендіру» білім беру саласы
1. Кез келген проблемалық жағдайды талқылағанда басқа балаларды тыңдау қабілетін дамыту

2. Эмпатияны және көмектесуге ұмтылуды тәрбиелеу
«Қауіпсіздік» білім беру саласы
1.Табиғатты аялап, орманда өзін дұрыс ұстауға құштарлығын тәрбиелеу
2. Орман тұрғындарының тұрмыс жағдайын бұзбау
Әдістер мен тәсілдер:
- практикалық (дидактикалық ойын, дене шынықтыру минуты, көркем туынды жасау, саусақ гимнастикасы, тыныс алу жаттығулары, таңертеңгілік жаттығулар);
- көрнекілік (суреттерді қарау, фильмдерді қарау);
-ауызша (әңгімелеу, сұрақ-жауап, жұмбақ шешу, сөйлеу).
Материалдар мен құрал-жабдықтар: Дунно (ойыншық), жәндіктердің суреттері, жасыл дастарханмен жабылған үстел, «Артық не бар?» ойынына арналған карточкалар, фломастер, көбелектер мен ханымдар салынған 2 конверт, қағаз, қайшы, жіптер, кесу. суреттер, мультфильм жазбасы бар CD дискі.
Бірлескен іс-әрекетті ұйымдастыру формалары

Балалардың іс-әрекеті

Бірлескен іс-әрекетті ұйымдастыру формалары мен әдістері

Мотор

Дене шынықтыру, саусақ жаттығулары, тыныс алу жаттығулары.

«Қиылған суреттер» дидактикалық ойыны, дидактикалық ойын

«Кім жетіспейді», «Не қажет емес?»

Өнімді

Коммуникативті

Сұрақтар, жұмбақ шешу, таза әңгіме.

Оқу іс-әрекетінің логикасы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Күтілетін нәтижелер

Тосын сәт.

Сад Дунно балаларға қонаққа келеді.

Дунно жәндіктерді қарау үшін ашық жерге барды, бірақ олар бір жерде жоғалып кетті деп жауап береді.

Ол конверттерді Данноға береді және одан онда не бар екенін айтуын сұрайды (бірінде көбелектер бар, екіншісінде ханым бар.)

Батыр қателеседі.

Дидактикалық ойын

«Не артық?»

Суретті көрсетеді және балалардың жауабын түсіндіре отырып, тақ суретті табуға шақырады:

ü көбелек, инелік, ледибуг, ұшақ;

ü Маса, торғай, ара, шыбын.

ü Қоңыз, тарақан, гиппопотам, құмырсқа.

ü Шегіртке, пойыз, құмырсқа, құрт.

Гүл ұйықтап жатыр еді, кенет оянды -

Мен енді ұйықтағым келмеді.

Ол қозғалды, ол бастады,

Жоғары көтеріліп, ұшып кетті (Көбелек).

Мен көрінген қатемін

Қолыма түссем,

Мен ауыр науқас болып көрінемін,

Мен есінен танып қаламын. (Ladybug.)

Мен бұтақта отырмын

Ал мен «ж» дыбысын қайталай беремін. (Чефер қатесі.)

Ол күні бойы ұшады, бәрі жалықтырады,

Түн келеді - содан кейін ол тоқтайды. (Ұшу.)

Скрипкашы шалғында тұрады,

Ол фрак киіп, жүйрік жүреді. (Шегіртке)

Дене шынықтыру минуты.

Таңертең көбелек оянды.

(Тегіс қол толқындары.)

Ол созылып күлді.

(Мәтінге сәйкес қимылдарды орындау.)

Бірде ол шықпен жуылды.

Екі - ол әдемі айналдырды.

Үш - ол еңкейіп, отырды.

Төртте ол ұшып кетті.

Саусақ гимнастикасы.

Ара күні бойы жұмыс істейді (қолыңызбен алдыңызда шеңбер сызыңыз)

Ол жұмыс істеуге жалқау емес (бас тарту белгісі ретінде сұқ саусағын шайқайды)

Гүлден гүлге ұшады (қолдың ырғақты толқындары)

Тозаңды іш қуысына жабыстырады (іштегі алақанның айналмалы қозғалысы)

Бұршақ шырын сорады (қолыңызды алға созыңыз, төмен қарай еңкейтіңіз)

Ол бір күнде көп жинайды (барлық саусақтарыңызды алдыңызда ашыңыз)

Ол балшырындарды ұяға апарады (ұшатын сияқты)

Ал ол оқтай қайтып оралады. (сұқ саусағыңызды созып қолыңызды күрт лақтырыңыз).

Қағаз конструкциясы «Ара»

Қағаздан қиылған жіпке араларды береді.

Тыныс алу жаттығулары.

Ал енді бәріміз бірге араларды балшырынға рейске жібереміз.

Сөздерді пайдалана отырып, балалардың араға үрлеген күшін түзетеді.

«Цокотуха шыбыны» мультфильмінен үзінді көру.

Кім шыбынға баруға асықты? (көбелек, қоңыз, құрт, бүрге, маса)

Оларды бір сөзбен қалай атауға болады? (жәндіктер)

Шұңқыр ағашта кім тығылып жатыр? (өрмекші)

Таза айтқанда.

Ук-ук-ук – осы жерден өрмекші пайда болды.

Как-ка-ка - бәрі өрмекшіден қорқады.

Ок-ок-ок - өрмекші шыбын сүйреп апарды.

Қалай-қалай - өрмекшіні қуып жіберіңіз.

Дидактикалық ойын

«Суреттерді кесу».

Дидактикалық ойын

«Кім жоқ»

Жәндіктердің кез келген суретін алып тастап, сосын сұрайды: Кім жоқ?

Қонаққа назар аударыңыз.

Олар батырдан оған не болғанын сұрайды.

Балалар білмеймін түзетеді.

Дұрыс суретті тауып, жауабын түсіндір.

Олар жұмбақтарды шешеді.

Мәтінге сәйкес қимылдарды қайталау.

Фломастермен араның қарнына жолақтар салып, қанаттарына желім сызыңыз.

Олар араларды жіптен ұстап, үрлейді.

Мультфильм көру.

Әңгімеге қатысыңыз.

Қайталау.

Әр бала жәндіктердің суреттерін жинайды жеке бөліктерүлгі бойынша, содан кейін олар кімнен алғанын айтады.

Олар көздерін жұмады. Балалар көздерін ашып, кімнің жоқтығына жауап береді (қай сурет жойылады).

Оқу іс-әрекетіне енгізілген.

Кейіпкердің эмоционалды қабылдауы қалыптасады.

Қосымша суретті табу қабілетін дамытты.

Жұмбақтарды шешу дағдысы қалыптасты.

Қозғалыс белсенділігі дамыған. Қозғалыстарды мәтінмен байланыстыра білу.

Фломастерді дұрыс ұстап, сызбаны дәл қолдана білу дағдысын қалыптастырды.

Есте сақтау, логикалық ойлау қабілеттері дамиды.

Дағдысы дамыды дұрыс айтылудыбыстар.

Бірнеше бөліктен бүтін жасау үшін конструктивті қабілеттері дамыды.

Есте сақтау, зейін дамиды.

Қорытынды шара: Жәндіктер туралы шағын кітап.

Әдебиет:
1. Гризик Т.И. 4-5 жастағы балалардың сөйлеу дамуы: Әдістемелік құралмектепке дейінгі тәрбиешілерге арналған білім беру мекемелер. – М.: Білім, 2004 ж.
2. Николаева С.Н. Әдістеме экологиялық білім берубалабақшада – М., Білім, 2000 ж.
3. Мектеп жасына дейінгі балаларды қоршаған ортамен және әлеуметтік шындықпен таныстыру. Ортаңғы топ - М., ЦГЛ, 2005.
4. Ремезова Л.А. Жобалауды үйрену. Жалпы және компенсаторлық типтегі мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мектеп жасына дейінгі балалармен сабақтарға арналған оқу құралы - М.: Мектеп баспасөзі, 2004.

Тақырыбы:«Жұмыртқа науаларынан жәндіктер жасау».
Мақсат:Үйде жасалған қарапайым ойыншықтарды қалай жасауға болатынын біліңіз қалдық материал.
Тапсырмалар:
Тәрбиелік:Балалардың қалдық материалдан жәндіктер жасау технологиясы туралы білімдерін дамыту.
Дамытушылық:.Мәнерлі бейнені жасау үшін бөлшектерді қосу арқылы қалдық материалдан дизайн жасау қабілетін дамыту.
Тәрбиелеу:Еңбексүйгіштікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа тәрбиелеу. Жұмысты аяқтау және берілген қарқынмен жұмыс істеу қабілетін дамыту.

Материалдар, құралдар, жабдықтар:
Жәндіктердің үлгілері (өрмекші, ара, қоңыз, ледибуг, көбелек); жұмыртқа жасушалары (екі жағынан тікпен тесілген); сәндік сым; маркерлер; қайшы; сәндік көздер.
Сабақтың мазмұны:
I Бөлім:
Мұғалім:Бүгін таңертең топқа келсем, олар маған хат берді. Онда бақшамыздың мекен-жайы жазылып, тобымыз көрсетілген. Ал кімнен екені белгісіз.
Ал мен онымен не істерімді білмеймін. Сіз маған айта аласыз ба?

Мұғалім:Жазу мен жұмбақтар бар. Оны оқимыз ба? «Қымбатты балалар, біз сіздермен көңілді және қызықты болдыңыз сендерге жұмбақтар.
Гүлге көшті
Барлық төрт жапырақ.
Мен оны жұлып алғым келді -
Ол ұшып, ұшып кетті. (көбелек)

Ол бұтақтардан тли жейді
Ол бізге балабақшада көмектеседі,
Жапырақта ептілікпен отыру.
Бұл Құдайдың... (қате)

Мен отырғанда ызылдамаймын
Мен жүргенде ызылдамаймын
Ауада айналып жүрсем,
Мен осы сәтте жарылыс аламын. (қате)

Мен әдемі шілтер тоқамын -
Сіз оны бірден байқамайсыз.
Менің торыма кім түсті?
Онда ілулі қалады. (өрмекші)

Ол гүлдерге отырады
Таңертең жұмыс істеуден жалықпайды.
Адамдарға балауыз мен бал берді
Мазасыз... (ара)»
Мұғалім:Жарайсыңдар, жұмбақтарды шештіңдер. Ал хаттың соңында «Көбелектерге қатысты» деп жазылған. Өйткені, жақында біз тропикалық көбелектердің тірі көрмесіне барып, тіпті жазғы клиринг жасадық. Бірақ оған біреу жетіспейді. Сіз кім деп ойлайсыз?
Мұғалім назарын тазалыққа аударады.
Балалар: Оның үстінде жәндіктер жоқ.
Мұғалім:Балалар, қалай ойлайсыңдар, біз мұны түзете аламыз ба?
Балалар: Иә.
II Бөлім:
-Балалар, бүгін біз жұмыртқа науасынан жәндіктер жасаймыз.
Ол үшін бізге қажет: жұмыртқа қораптары, сәндік сым, фломастер, қайшылар, сәндік көздер.
-Жәндіктерде не бар? (Жәндіктер денеден, аяқтардан және көздерден тұрады).
Мұғалімнің жұмысын сипаттап, қауіпсіздік техникасына тоқталу.
Сіздің алдыңызда екі жағында тесіктері бар жұмыртқа жасушасы. Алдымен біз жәндіктерімізді бояймыз. Қажетті маркерлерді алыңыз және жәндіктердің денесін бояңыз. Сәндік сым 8 бөлікке кесіңіз. Олардың 6-ы аяқ және екі антенна, пауктың 8 аяғы бар. Аяқтарды тесіктерге салыңыз. Көздер пластмассадан жасалған, сондықтан оларды желімдеу кезінде біз оларды қағазға қарағанда ұзағырақ ұстаймыз. Араға аяқ емес, қанат жасаймыз. Жәндік дайын болған кезде, аяқтарын қалауыңызша бүгіңіз.
- Жұмыс ретін қайталау.
- Бастамас бұрын сыммен және қайшымен қалай қауіпсіз жұмыс істеу керектігін есте сақтаңыз.
Өндіріске кірісейік. Жұмыс барысында жеке көмек көрсетіледі.
Жәндік дайын. Оны қалаған жеріңізге клирингке орналастырып, ойнаңыз.
Дене шынықтыру минуты : қажет болса.

III Бөлім:
Балалар өз жәндіктерімен алаңқайды безендіреді.
Сабақты талдау:
Мұғалім:Кімге жәндіктер жасау ұнады? Кім жұмыста қиын болды? Жарайсыңдар, бәрің де күлкілі жәндіктер жасадыңдар (жұмыстарыңдағы бөлшектерге назар аударамын).
Ал енді мен айтайын қызықты фактілержәндіктер тіршілігінен.



Бұл мақала келесі тілдерде де қол жетімді: тай

  • Келесі

    Мақалада өте пайдалы ақпарат үшін көп РАХМЕТ. Барлығы өте анық көрсетілген. eBay дүкенінің жұмысын талдау үшін көп жұмыс атқарылған сияқты

    • Сізге және менің блогымның басқа тұрақты оқырмандарына рахмет. Сіз болмасаңыз, мен осы сайтты қолдауға көп уақыт бөлуге жеткілікті мотивация болмас едім. Менің миым осылай құрылымдалған: мен терең қазуды, шашыраңқы деректерді жүйелеуді, бұрын ешкім жасамаған немесе осы бұрыштан қарамаған нәрселерді сынап көруді ұнатамын. Бір өкініштісі, Ресейдегі дағдарысқа байланысты отандастарымыздың eBay-де сауда жасауға уақыты жоқ. Олар Қытайдан Aliexpress-тен сатып алады, өйткені тауарлар әлдеқайда арзан (көбінесе сапа есебінен). Бірақ eBay, Amazon, ETSY онлайн аукциондары қытайлықтарға брендтік заттар, винтаждық заттар, қолдан жасалған бұйымдар және әртүрлі этникалық тауарлардың ассортиментін оңай береді.

      • Келесі

        Мақалаларыңыздың құндылығы – сіздің жеке көзқарасыңыз бен тақырыпты талдауыңыз. Бұл блогты тастамаңыз, мен мұнда жиі келемін. Осындай арамызда көп болуы керек. Маған электрондық хат жіберіңіз Жақында маған Amazon және eBay арқылы сауда жасауды үйрететін ұсынысы бар электрондық хат алдым.

  • Мен сіздің осы сауда-саттық туралы егжей-тегжейлі мақалаларыңызды есіме түсірдім. аумақ
    https://uploads.disquscdn.com/images/7a52c9a89108b922159a4fad35de0ab0bee0c8804b9731f56d8a1dc659655d60.png